Strona główna
Kierownictwo
Rzecznik Prasowy
Struktura
JRG Żary
JRG Lubsko
Kontakt
Wydarzenia
Galeria
Przetargi
Linki
Pliki do pobrania
OSP


SPRAWDŹ POCZTĘ

straz.zary.pl/webmailBiuletyn Informacji PublicznejSłużba w KP PSP
w ŻarachFanPage
KP PSP w żarach


 

 

 


Ćwiczenia  „Pożar Lasu 2012” - Straszów - 29 września 2012 r.


W dniu 29 września 2012 r. na skutek upałów jakie trwały przez ostatnie trzy tygodnie na terenie województwa lubuskiego, oraz  nieostrożnego posługiwania się ogniem, doszło do pożaru lasu w okolicach miejscowości Straszów (gmina Przewóz). Pożar swobodnie się rozwijał przez około godzinę, z uwagi na warunki atmosferyczne nie zostać dostrzeżony przez dozór. Po otrzymaniu zgłoszenia przez Powiatowe Stanowisko Kierowanie Państwowej Straży Pożarnej w Żarach na miejsce zadysponowano zastępy z  JRG PSP w Żarach oraz OSP Przewóz. Pożar rozprzestrzenił się na powierzchni ponad 10,00 ha. Zostały zaalarmowane kolejne  zastępy OSP z Powiatu Żarskiego i Żagańskiego. Do pomocy wezwano również jednostki z terenu Niemiec (Saksonia).

Tak przedstawiały się założenia do ćwiczeń „Pożar Lasu 2012” zorganizowane przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Żarach w związku z  projektem „Strażak bez granic wobec współczesnych zagrożeń na pograniczu polsko-niemieckim” realizowany w ramach programu operacyjnego Polska-Saksonia 2007-2013

W ćwiczeniach brały udział zastępy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej PSP Żar, Ochotniczej Straży Pożarnej KSRG z Żar-Kunic, Przewozu i Wymiarek, Ochotnczej Straży Pożarnej z Lipnej i Mirostowic Dolnych, Freiwillige Feuerwehr (Ochotnicza Straż Pożarna) z Kreba, Neudorf i Boxberg oraz Lasy Państwowe z Nadleśnictwa Wymiarki.