Strona główna
Kierownictwo
Rzecznik Prasowy
Struktura
JRG Żary
JRG Lubsko
Kontakt
Wydarzenia
Galeria
Przetargi
Linki
Pliki do pobrania
OSP


SPRAWDŹ POCZTĘ

straz.zary.pl/webmailBiuletyn Informacji PublicznejSłużba w KP PSP
w ŻarachFanPage
KP PSP w żarach


 

 

 


Ćwiczenia taktyczno–bojowe; Przewóz  – 01 grudnia 2012 r.


Na drodze w pobliżu przejścia granicznego wskutek nieostrożności jednego z kierowców dochodzi do wypadku drogowego pomiędzy wojskowym samochodem ciężarowym przewożącym żołnierzy, a dwoma samochodami osobowymi. Wewnątrz pojazdów znajdują się poszkodowani. Część pasażerów o własnych siłach opuszcza pojazdy , 4 osoby są uwięzione wewnątrz samochodów osobowych, 10 osób znajdujących się w samochodzie ciężarowym nie jest w stanie opuścić pojazdu z powodu odniesionych obrażeń.

Tak przedstawiały się założenia do ćwiczeń taktyczno - bojowych zorganizowane przez Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Żarach w związku z  projektem „Strażak bez granic wobec współczesnych zagrożeń na pograniczu polsko-niemieckim” realizowany w ramach programu operacyjnego Polska-Saksonia 2007-2013

W ćwiczeniach brały udział zastępy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej PSP Żar, Ochotniczej Straży Pożarnej KSRG z Przewozu, Piotrowa i Wymiarki (powiat żagański), oraz Freiwillige Feuerwehr (Ochotnicza Straż Pożarna) z Kreba-Neudorf i Boxberg.