Strona główna
Kierownictwo
Rzecznik Prasowy
Struktura
JRG Żary
JRG Lubsko
Kontakt
Wydarzenia
Galeria
Przetargi
Linki
Pliki do pobrania
OSP


SPRAWDŹ POCZTĘ

straz.zary.pl/webmailBiuletyn Informacji PublicznejSłużba w KP PSP
w ŻarachFanPage
KP PSP w żarach


 

 

 


Szkolenie przeciwpowodziowe - Rietschen - 23 listopada 2013 r.


W dniu 23 listopada w siedzibie Freiwillige Feuerwehr Rietschen odbyło się szkolenie na temat prewencyjnej ochrony przeciwpowodziowej dla przedstawicieli straży pożarnych z Polski i Saksoni. Tematem szkolenia były zagadnienia związane z bezpośrednim zagrożeniem powodziowym miejscowości przygranicznych po obu stronach granicy polsko-niemieckiej ze szczególnym uwzględnieniem: podstaw teoretycznych, ochrony obiektów i ochrona wałów, transgranicznej współpracy Polska-Saksonia, prezentacji materiałów i sprzętu do zwalczania powodzi oraz wykonywania wałów przeciwpowodziowych z zastosowaniem worków z piaskiem. Całość szkolenia przeprowadziła firma DWA-Landesverband Sachsen/Truringen ( Niemieckie Zrzeszenie Gospodarki Wodnej, Ścieków i Odpadów ).

Szkolenie zorganizowano w związku z projektem realizowanym w ramach programu operacyjnego Polska-Saksonia 2007-2013 Zwalczanie zagrożeń ekologicznych i powodziowych na rzekach pogranicza polsko - niemieckiego”.

W międzynarodowym szkoleniu uczestniczyli strażacy  z  JRG PSP Żary, Jednostki OSP Złotnik, OSP Kunice, OSP Wymiarki,  oraz strażacy z FF z gmin Boxberg, Rietschen i  Kreba.